AKTUALNOŚCI

 

"Dni Bretanii 2009" w Wałbrzychu 17.10.2009 - 18.11.2009
Wystawa plakatów grafika francuskiego ALAINA LE QUERNECA

W ramach Dni Bretanii w Wałbrzychu od 17 października 2009r. zapraszamy do Galerii Sztuki BWA w Zamku Książ na wystawę plakatów artysty grafika bretońskiego Alaina Le Querneca, laureata Nagrody im. Jana Lenicy 2006r.

Artysta jest Bretończykiem. Plakat jest jego pasją, sposobem wyrażania siebie. Duży wpływ na jego twórczość miał staż w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego oraz tzw. "Polska Szkoła Plakatu". Dzisiaj Alain Le Quernec może poszczycić się wielkim dorobkiem w dziedzinie plakatu i grafiki użytkowej i licznymi międzynarodowymi nagrodami. Tworzy plakaty o tematyce społecznej, politycznej i kulturalnej. Projektuje systemy identyfikacji wizualnej, opracowuje projekty wydawnicze. Gazeta "Le Monde" publikuje jego rysunki satyryczne.

Charakterystycznym rysem jego twórczości jest mocne osadzenie w historii, tradycji i kulturze Bretanii. Zręcznie łączy w swoich plakatach symbol plastyczny np. wizerunek Anny Bretońskiej lub architektury charakterystycznej dla Bretanii, z drugiej zaś liternictwo, z którego zbudowany jest korespondujący z symbolem tekst. Prace artysty cechuje ironia, dystans i poczucie humoru. Dzięki temu plakaty Alaina Le Querneca posiadają wymiar uniwersalny, ponadczasowy.
Organizatorzy wystawy: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Dom Bretanii w Wałbrzych, Galeria Sztuki BWA Zamek Książ.

Wystawa czynna do 15 listopada 2009r.

 

 |  strona główna  |  do góry  |

 

Copyright © DOM BRETANII W WAŁBRZYCHU - Wszelkie prawa zastrzeżone
hotel Bielawa - implanty wroclaw - mieszkania w Świdnicy - Szkoła Podstawowa Wałbrzych - zdjęcia ślubne łódź