JEDEN z REZULTATÓW WSPÓŁPRACY z AKADEMICKIM KOMITETEM SZKOLNICTWA KATOLICKIEGO BRETANII

PODRÓŻ EUROPA 2009 - Gimnazjum Croix de Pierre 
z Plénée-Jugon

Pobyt w Wałbrzychu od 23 do 26 kwietnia 2009


Spotkanie integracyjne młodzieży francuskiej i polskiej

W dniach 23 - 26 kwietnia 2009r. w Wałbrzychu przebywała po raz piąty 44 osobowa grupa gimnazjalistów z Plénée-Jugon z Bretanii, która realizowała projekt "Podróż Europa 2009".Celem projektu europejskiego organizowanego przez szkołę jest :- odnalezienie się w przestrzeni europejskiej (punkty geograficzne, instytucjonalne ….)- stworzenie nowego wizerunku młodego europejczyka- odkrywanie różnorodności kulturowej- odkrywanie i okazywanie szacunku innym sposobom życia- zrozumienie konieczności otwarcia się na inne kultury, używając odpowiednich do tego środków :TICE (nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych), języków obcych.

Od kilku lat uczniowie poznają nowe kraje UE - Czechy i Polskę. Zainteresowani są opiniami swoich rówieśników na temat przynależności do wspólnoty europejskiej i tego jak sobie wyobrażają swoją przyszłość.
 

Uczniowie opracowują trasy i program pobytu uwzględniając swoje zainteresowania. Wspólnie z rodzicami organizują różne akcje mające na celu wspomaganie finansowe projektu. Każdy wyjazd jest starannie przygotowany, a para uczniów proponuje swoim kolegom różne zajęcia i atrakcje. W czasie podroży, wieczorem piszą sprawozdania i wysyłają je do szkoły drogą internetową. Dzięki wykorzystaniu technologii informacyjnej i komunikacyjnej na stronie internetowej szkoły www.cdp22.net na bieżąco pojawiają się zdjęcia i opis zwiedzanych miejsc, jak i wrażenia oraz opinie uczestników podróży.

 

 
Zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego w Gross-Rosen

W Polsce gimnazjaliści zwiedzili Wałbrzych, Muzeum Gross - Rosen, Wrocław m.in. Panoramę Racławicką. Uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w hotelu "Maria", gdzie bawili się z grupą wałbrzyskiej młodzieży z Gimnazjum Nr 3, która również towarzyszyła im raz z nauczycielami w zwiedzaniu Wrocławia. W spotkaniu integracyjnym młodzieży polskiej i francuskiej także wziął udział Pan Piotr Sosiński - Z-ca Prezydenta Wałbrzycha.Dom Bretanii zorganizował dla grupy francuskiej zakwaterowanie i wyżywienie w Ośrodku Wczasowym "Magnolia" w Szczawnie Zdroju. To stowarzyszenie francusko - polskie także sfinansowało uczniom polskim udział w spotkaniu integracyjnym (dyskotekę i poczęstunek). Wspólnie z Dyrekcją Gimnazjum Nr 3 opracował program pobytu.

 

  PODZIĘKOWANIE ze STRONY GIMNAZJUM CROIX de PIERRE Z PLÉNÉE-JUGON

 za organizacje pobytu francuskiej młodzieży w Wałbrzychuw ramach projektu 
"Voyage Europe 2009"

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Bogdanowi Królowi - Prezesowi Domu Bretanii w Wałbrzychu, jak również Pani Iwonie Szymańskiej, bez których pobyt ten nie byłby tym czym był. Przyczynili się oni w znacznym stopniu do organizacji polskiej części projektu.Dziękuję bardzo za ich gościnność, dyspozycyjność i cierpliwość.Serdecznie podziękowanie kieruję również w stronę nauczycieli Publicznego Gimnazjum Nr 3, z którymi mamy nadzieje kontynuować tę niezwykłą przygodę

Gérard Moisan
Dyrektor Gimnazjum Croix de Pierre
z Plénée-Jugon (Francja)

 

 |  strona główna  |  do góry  |

 

Copyright © DOM BRETANII W WAŁBRZYCHU - Wszelkie prawa zastrzeżone
hotel Bielawa - implanty wroclaw - mieszkania w Świdnicy - Szkoła Podstawowa Wałbrzych - zdjęcia ślubne łódź